A9N3P10B | SCHNEIDER ELECTRIC | miniature circuit breaker - xC60 - 3 Poles - 10A - B curve AC
Manufacturer Part Number (MPN)
A9N3P10B
Original Equipment Manufacturer
SCHNEIDER ELECTRIC
Description
Circuit breaker application Distribution
Range Acti9
Product or component type Earth leakage circuit breaker
Product name DPN Vigi
Device short name DPN N Vigi
Poles description 1P + N
Neutral position Left
Number of protected poles 1
[In] rated current 25 A at 30 °C
Network type AC
Trip unit technology Thermal-magnetic
Curve code C
Earth-leakage sensitivity 30 mA