HKDB3400FT32W | EATON | Series C Electronic Molded Case Circuit Breaker
Manufacturer Part Number (MPN)
HKDB3400FT32W
Original Equipment Manufacturer
EATON
Description
Amperage Rating 400 A
Voltage Rating 600 Vac, 250 Vdc
Trip Type Electronic LSI
Circuit Breaker Type HKDB
Circuit Breaker Frame Type Complete breaker
Series Series C
Terminals Without terminals
Frame K
Frequency Rating 50 to 60 Hz
Product Length/Depth 4.1 in
Product Height 5.5 in
Product Width 5.5 in