LC1D25F7 | SCHNEIDER ELECTRIC | TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - <= 440 V 25 A - 110 V AC coil
Manufacturer Part Number (MPN)
LC1D25F7
Description
Product Specifications
Poles description 3P
Compatibility code LC1D
Pole contact composition 3 NO
Protective cover With
Height 85 mm
Width 45 mm
Depth 92 mm