MPAR-A3400H-M2E | ALLEN BRADLEY | MP-Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-A3400H-M2E
Description
  • Product Code: MPAR-A3400H-M2E
  • Series: MP-Series Electric Cylinders
  • Actuator Frame Size: Size 100, 115 mm (4.53 in.)
  • Rod Stroke Length: 400 mm (16.6 in.)
  • Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 10 mm/rev (0.394 in./rev)