MPAR-B3400E-M2A | ALLEN BRADLEY | MP-Series Electric Cylinder
Manufacturer Part Number (MPN)
MPAR-B3400E-M2A
Description
  • Product Code: MPAR-B3400E-M2A
  • Actuator Type: Actuator Rod
  • Voltage Rating: 460V AC
  • Actuator Frame Size: Size 63, 75.5 mm (2.97 in)
  • Rod Stroke Length: 400 mm (16.6 in.)
  • Mechanical Drive/Screw Lead/Motor Type: 20.0 mm/rev (0.787 in/rev)