SK-R1-CP1-E395F370 | ALLEN BRADLEY | PowerFlex 750 Kit Cap Bank Fr8A 600/690V
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-R1-CP1-E395F370
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
  • Product Code: SK-R1-CP1-E395F370
  • Description: PowerFlex 750 Capacitor Bank Kit
  • Frame Size: 8A
  • Voltage Rating: 600V / 690V
  • Current Rating: 600V: 395A, 690V: 370A