SK-R1-IG1-C770D740 | ALLEN BRADLEY | PowerFlex 750 Inverter Gate Board
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-R1-IG1-C770D740
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
  • Product Code: SK-R1-IG1-C770D740
  • Description: PowerFlex 750 Series Inverter Gate Board
  • Voltage Rating: 400V (770A) / 480V (740A)