SK-RT-PIB1-C205D186 | ALLEN BRADLEY | PF750TS Kit Power Intf Board Fr6
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-RT-PIB1-C205D186
Description
  • Product Code: SK-RT-PIB1-C205D186
  • Description: PF750TS Kit Power Interface Board Frame 6
  • Product Type: Power Interface Board Kit
  • Compatible Drive Series: PowerFlex 750-Series
  • Frame Size: Frame 6
  • Function: Facilitates power interfacing and distribution within the drive system
  • Current Ratings: 205A at 400V, 186A at 480V