TL-A230P-BJ34AA | ALLEN BRADLEY | TL-Series 240V AC Rotary Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
TL-A230P-BJ34AA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Product Code: TL-A230P-BJ34AA
Product Type: TL-Series 240V AC Rotary Servo Motor
Operating Voltage: 230V AC
Frame Size: 70 mm (2.75 in.) or NEMA 23
Speed: 5000 rpm
Encoder Type: Absolute Encoder, Battery-Backed, Multi-Turn
Housing: IP65
Shaft: Shaft key, No shaft seal
Brake: 24V DC Brake