140M-C2T-C10-XM | ALLEN BRADELY | Motor Protection Circuit- Breaker
ضمان
التسليم والشحن
Enquire Now
Interested in this product? Submit your enquiry by entering your details.
رقم قطعة الشركة المصنعة (MPN)
140M-C2T-C10-XM
الشركة المصنعة للمعدات الأصلية
ALLEN BRADLEY
وصف
Specification Details
Model 140M-C2T-C10
Type Motor Protection Circuit Breaker (MPCB)
Frame Size C (32 Amps)
Poles 3
Rated Current 6.3–10A (adjustable thermal protection)
Magnetic Trip High Magnetic (fixed at 16–20 × In)
Voltage Rating 600V AC
Mounting DIN Rail
Interrupting Rating 30 kA at 480V AC