LC1D32F7 | SCHNEIDER ELECTRIC | TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - <= 440 V 32 A - 110 V AC coil
ضمان
التسليم والشحن
Enquire Now
Interested in this product? Submit your enquiry by entering your details.
رقم قطعة الشركة المصنعة (MPN)
LC1D32F7
الشركة المصنعة للمعدات الأصلية
SCHNEIDER ELECTRIC
وصف
Range of product TeSys Deca
Product or component type Contactor
Device short name LC1D
Contactor application Resistive load, Motor control
Signalling circuit frequency 25...400 Hz
Minimum switching voltage 17 V for signalling circuit
Minimum switching current 5 mA for signalling circuit
Insulation resistance > 10 MOhm for signalling circuit