LPJ-225SP | BUSSMANN | FUSE 600VAC 300VDC 225A
ضمان
التسليم والشحن
Enquire Now
Interested in this product? Submit your enquiry by entering your details.
رقم قطعة الشركة المصنعة (MPN)
LPJ-225SP
الشركة المصنعة للمعدات الأصلية
BUSSMANN
وصف
Specification Details
Product Name Eaton Bussmann Series LPJ Fuse
Catalog Number LPJ-225SP
UPC 051712523196
Product Length/Depth 7.13 in
Product Height 2 in
Product Width 2 in
Product Weight 1.5 lb
Warranty Not Applicable
Compliances CE Marked, RoHS Compliant
Amperage Rating 225 A
Interrupt Rating 300 kAIC at 600 Vac, 100 kAIC Vdc
Response Time 10 sec at 500%
Voltage Rating 600 Vac, 300 Vdc