10NHG000B-BI | EATON | Low Voltage NH Fuse, Live Gripping Lug, 500V
Numéro de pièce du fabricant (MPN)
10NHG000B-BI
Fabricant d'équipement d'origine
EATON
Description
Amperage Rating 10 A
Fitted With Metal gripping lugs
Fuse Size NH02
Current Type AC
Breaking Capacity 120 kA
Frequency Rating (Min) 45 Hz
Frequency Rating (Max) 62 Hz
Rated Switching Capacity 120 kA
Rated Voltage (AC) 500 V