LC1D32F7 | SCHNEIDER ELECTRIC | TeSys D contactor - 3P(3 NO) - AC-3 - <= 440 V 32 A - 110 V AC coil
Numéro de pièce du fabricant (MPN)
LC1D32F7
Fabricant d'équipement d'origine
SCHNEIDER ELECTRIC
Description
Range of product TeSys Deca
Product or component type Contactor
Device short name LC1D
Contactor application Resistive load, Motor control
Signalling circuit frequency 25...400 Hz
Minimum switching voltage 17 V for signalling circuit
Minimum switching current 5 mA for signalling circuit
Insulation resistance > 10 MOhm for signalling circuit