S8JX-G15024CD | OMRON | Ac/dc Din Rail Supply 24v 150w
Numéro de pièce du fabricant (MPN)
S8JX-G15024CD
Fabricant d'équipement d'origine
OMRON
Description
Product Attribute Attribute Value
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) → Industrial, DIN Rail Power Supplies
Manufacturer Omron Automation and Safety
Series S8JX-G (150W)
Packaging Bulk
Part Status Obsolete
Input Type AC
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 24V
Current - Output (Max) 7A
Power (Watts) 150W
Applications ITE (Commercial)
Efficiency 86%